Спас (Яблучний Спас, Великий Спас), Преображення Господа Ісуса Христа

   19 серпня відзначається Яблучний Спас, православні, згідно з традицією, відправляться в церкви на святкові молебні, освячувати яблука і виноград.
   Другий Спас після Медового - Яблучний. Це старовинне народне свято, коли в церквах освячують яблука, як це робили на Перший Спас з медом.
У слов'ян в серпні було прийнято відзначати свято, присвячене врожаю, але з часом язичницькі свята стали замінювати християнськими, так 19 серпня було встановлене свято Преображення Господнього. Згідно з біблійним переказом, в цей день Ісус покликав трьох своїх учнів з собою на гору Фавор і став там молитися. Його учні побачили перетворення Сина Господнього: одяг Ісуса раптом став білим, обличчя освітилося. Ісус заборонив своїм учням розповідати про цю подію, але велів збирати яблука, щоб освятити їх.
Свято прижилося, об'єднавши в собі церковні і народні традиції. Люди стали нести в храми урожай - яблука, які саме і достигали до 19 серпня. Звідси і пішла народна назва свята на честь Спасителя - Яблучний Спас
   У цей день потрібно з'їсти хоч одне яблучко, вважається, що це може поправити здоров'я. Також, згідно з повір'ями, чим щедріше буде милостиня бідній людині від православного християнина в Яблучний Спас, тим добріше поставиться Бог до близьких покійних цієї людини.
   У православних християн в цей день прийнято відвідувати святкові молебні в церквах. Багато парафіян несуть з собою кошики з фруктами - зазвичай це яблука і виноград. Священик після служби благословляє урожай.
Домашніми справами в цей день намагалися не займатися, але, святкувати Спас в неприбраному будинку вважалося поганою прикметою, тому порядок наводили напередодні.
Інші назви: свято Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Свято Преображення ГосподньогоПреображенняСвято СпасаДругий Спас, Великий Спас.

Віршовані привітання з Яблучним Спасом (Преображенням Господа Ісуса Христа)


Світле, прекрасне свято сьогодні -

Яблучний Спас, Преображення Господнє.
З Яблучним Спасом я вас вітаю.
Солодкого, медового життя  вам бажаю.
Нехай повною чашею буде ваш дім,
А щастя з любов'ю завжди живуть в нім!

***

З Яблучним Спасом я вас вітаю.
І від душі всім вам друзі я бажаю
Віри, терпіння, багато любові,
Щоб думки були світлі і чисті.

Нехай вас Господь береже від напасті,
Нехай у вашому домі оселиться щастя.
Будьте здорові, живіть без бід
З вашими близькими ви багато літ!

***

Преображення Господнє
Відкриє світло нехай вам сьогодні,
Заповнить душу теплотою
І обдарує вас добротою.
Різних плодів стиглих скуштуйте,
А перед тим їх освятіть.
Радійте, моліться Богу,
Відкрийте вірі ви дорогу.
Комфорт душевний збережіть,
Рішуче гріх поборіть,
Впевнено до мрії йдіть!

***

З Яблучним Спасом! Будьте здорові!
Фарбами літа сяють плоди.
Вас з урожаєм яблучним новим!
Ясного неба вам, чистої води!

Серцем молитва прочитана Богу,
Яблучний пашіє на блюді пиріг,
Щастя бажаю вам, радості багато,
Тільки вдалих і добрих доріг!

Вітання в прозі з Яблучним Спасом , або Преображенням Господа Ісуса Христа

Вітаю зі святом Преображення Господнього і від чистого серця бажаю з кожним днем перетворювати себе, свої думки, свій внутрішній і навколишній світ. Бути здоровим, сподіватися і любити, мріяти і радувати своє серце кожної миті.

***

Вітаю з Яблучним Спасом! Нехай Всевишній береже твій будинок від негараздів і бід, тривог і печалей. Нехай терпіння, мудрість і щирість принесуть свої плоди, зроблять життя простим і радісним. Нехай наливні яблучка наповнюють будинок ароматом щастя!

***

Вітаю з Яблучним Спасом! Нехай життя твоє буде чудовим, ароматним, барвистим, немов пишний яблуневий сад. Бажаю кожен день зустрічати з радістю, кожну мить перетворювати в щасливу мить, кожну мету досягати легко і швидко, одним словом, потрапляти «в яблучко». Здоров'я, сил, благополуччя і самої міцної віри.

***

Вітаю з Яблучним Спасом і побажати хочу щедрих дарів природи і багатого врожаю, великої радості душі і доброї надії серця, щирого щастя і вірного благополуччя, барвистого світу і чуйних людей на життєвому шляху.

***

Вітаю з Яблучним Спасом! Бажаю змінитися разом з природою і відкрити нову сторінку в своєму житті, сторінку, в якій не буде журби. Бажаю солодких яблук на столі і щасливих посмішок на обличчі. Бажаю міцного здоров'я всієї сім'ї і світлого затишку в домі.