День медика: історія свята, привітання у віршах і прозі

День медика, або День медичного працівника, щорічно святкується як професійне свято медиків в Україні та у всьому світі. Україна відзначає це свято 27 липня. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ №327/2023 13 червня 2023 року. Раніше, День медика в Україні святкували щороку у третю неділю червня. Так у 2023 року це свято припало б на 18 червня.

Святкування Дня медика не має постійних традицій. Зазвичай, в цей день проводять професійні виставки, семінари, лекції про лікарську професію та презентації, спрямовані на відзначення вагомого внеску медичних працівників у суспільство.

Медицинська професія вважається однією з найдавніших і найгуманніших. Вона також вимагає великої відповідальності, оскільки будь-яка помилка може мати серйозні наслідки для життя людей. Тому День медика є професійним святом, що віддячує повагою та визнанням ролі медичних працівників у суспільстві та для кожної людини.

В Україні День медичного працівника був встановлений на підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров'я згідно з указом президента України від 3 червня 1994 року №281/94. Однак, 13 червня 2023 року президент Зеленський скасував цей указ і переніс День медичних працівників на 27 липня, щоб ще більше відзначити значущість цієї професії та вшанувати тих, хто віддає своє життя для допомоги і лікування інших.

Збірка нових красивих віршованих привітань з Днем медичного працівника

З Днем медика сердечно вітаю

І від душі вам щиро бажаю

Успіхів, щастя та великих перемог,

Кохання, удачі та хай завжди береже вас Бог.

 

Здоров'я міцного та в серці теплоти,

Нехай все квітне від вашої доброти.

Нехай вогнище сім'ї завжди горить

І ваш душевний спокій збережений буде вмить.

 

***

 

Милосердя, чуйність, турбота

Це головна ваша робота.

З медпрацівника Днем вітаю!

Вам успіху, здоров'я бажаю!

 

Нервів міцних, терпіння, сили,

Подяки, життя щасливого.

Вам усмішок бажаю, і світла,

І в душі нескінченного літа!

 

***

 

З Днем медика ми вітаємо

І всією душею вам побажаємо:

Щастя, радісних моментів,

Кохання, усмішок пацієнтів,

У сім'ї здоров'я, розуміння,

В усіх ділах своїх старання,

Щоб цінували на роботі

І були ви завжди в пошані!

***

 

Тобі в День медика бажаю

Добра, везіння без краю,

Завжди шанобливих пацієнтів

І за роботу компліментів.

 

Зарплати, що швидко виростає,

Душі, що від радості співає,

Колег доброзичливих та чуйних

І щастя кожну хвилинку!

 

***

 

Сьогодні вітаємо всіх,

Хтось носить ім'я «медпрацівник».

Нехай вас супроводжує успіх,

Більше думок безтурботних.

 

За милосердя, добро,

За серце чуйне, велике

Бажаємо, щоб завжди щастило

І не траплялося в житті горе!

 

***

 

Людей у халатах білих

Сьогодні вітаємо!

Терпіння, сил, здоров'я

Ми медикам бажаємо.

 

Нехай буде зміна легкою,

Робота вдячною,

Посмішка пацієнтів

Широкої, променистою!

 

Нехай клятва Гіппократа

Свій сенс не втратить

Для тих, хто наші життя

І день, і ніч рятує!

 

***

 

Сьогодні свято медицини,

Вона гідна похвали,

Людей рятують від хвороб

Медсестри наші та лікарі.

 

Від щирого серця хочу привітати

І вам здоров'я побажати!

Більше вам у праці успіхів

І від хворих не втомлюватись.

 

***

 

З Днем медичного працівника,

З днем найблагородніших людей!

Нехай стануть будні безтурботнішими,

А життя — добріше та тепліше.

 

Нехай робота процвітає,

Здоров'я зовсім не пустує.

І нехай те, про що мрієш,

До тебе прилипне, як магніт!

 

***

 

Усіх, хто медиком зветься

Я сьогодні вітаю.

Нехай Господь веде по життю

І бажання здійснює!

 

Немов ангели в халатах,

Ви на варті сил, здоров'я.

Нехай кожен день ваш новий

Наповнюється коханням!

 

Будьте щасливі, багаті

І здорові неодмінно.

Нехай щастить у всьому по життю,

У кожній справі незмінно!

 

***

 

З Днем медика я вітаю!

Успіхів у кар'єрі бажаю,

Здоров'я та особистого зростання,

Добра, позитиву, наполегливості.

 

У роботі приємних моментів,

Гарних довкола пацієнтів.

Гармонії в повному обсязі,

Достатку та прибутку в домі.

Оригінальні поздоровлення та привітання в прозі з Днем медика

Дорогі лікарі та медсестри, у цей святковий день я хочу віддати шану вашому благородному покликанню. Ви - світлий приклад людського милосердя і великої сили духу. Ваша неутомна праця і знання допомагають лікувати і зцілювати тих, хто потребує допомоги. Нехай кожен ваш крок буде наповнений успіхом, а вдячність пацієнтів буде вашою найвеличнішою нагородою. З Днем медика!

***

Всім медичним працівникам у їхнє професійне свято бажаю насамперед здоров'я — це той неоціненний дар, який ви зберігаєте для кожного з нас. Нехай у вашій роботі проявляється більше позитивних емоцій, менше тяжких хвороб, а всі пацієнти залишаються вдячними та швидше одужують. Нехай ваше життя буде щасливим і неважким, повним доброти і любові. Дякую за вашу величезну і неоціненну працю. Вітаю!

***

Дорогі медичні працівники, ваша присутність у житті людей незрівнянна. Ви - світло в темряві, надія в скрутну мить, надійний опорний пункт усіх, хто шукає покращення свого здоров'я. Ваша професійна майстерність і великодушність вносять неперевершений вклад у суспільство. Бажаю вам натхнення, енергії та великої вдячності за вашу надзвичайну роботу. З Днем медика!

***

Сьогодні свято – День медика! Цього дня хочеться побажати всім медичним працівникам сил, енергії, бадьорості тіла та духу, здоров'я, успіхів у роботі. На вас покладено величезну відповідальність за людське здоров'я та життя, від вашої роботи залежить багато чого, якщо не всі! Тому удачі вам, професійного зростання, і щоб у вашій роботі було більше профілактики, ніж лікування, і якнайменше важких і занедбаних захворювань!

***

Любі наші медики, ваша присутність в нашому світі змінює життя на краще. Ви є тим, хто впливає на долю та здоров'я інших людей. Ваша любов до науки і небайдужість до страждань інших викликають безмежну вдячність. Нехай кожен ваш день буде наповнений радістю, надією і новими можливостями допомагати і лікувати. Вітаю з Днем медика!

***

Бажаю вам успіхів та найвищих досягнень у найблагороднішій професії людства! Продовжуйте дарувати людям радість життя, повертаючи їм здоров'я, залишайтеся такими ж милосердними та чуйними людьми. Бажаю більше вдячних пацієнтів та менше власних проблем, а ваші нескінченні доброта та співчуття нехай будуть обов'язково винагородженні.

***

Дорогі медичні працівники, сьогодні я хочу передати вам найтепліші слова подяки і визнання за вашу самопожертву та безмежну любов до людей. Ви щодня допомагаєте тим, хто потребує лікування і підтримки. Ваша сила полягає не тільки у ваших професійних навичках, але й у великодушному ставленні до кожного пацієнта. Нехай ваша робота завжди буде зі світлими емоціями і невичерпною силою любові. З Днем медичного працівника!

***

Шановні медичні працівники, ваша незмінна відданість рятуванню життів та поліпшенню здоров'я вражає всіх навколо. Ви - ангели у білих халаті, завжди готові вирушити на допомогу. Кожен день ви творите дива, даруючи надію тим, хто потрапив у скрутну ситуацію. Ваше серце, наповнене милосердям, зігріває тих, хто перебуває в найтемніших куточках. Бажаю вам міцного здоров'я, невичерпної енергії та завжди знайти радість у своїй благородній місії. З Днем медичного працівника!

***

Дорогі лікарі та весь медичний персонал, ваша робота - це справжнє диво, яке відбувається кожен день. Ви впливаєте на життя людей, надаючи необхідну допомогу та підтримку. Ваша присутність здатна змінити світ, оскільки ви розумієте цінність кожної людської історії. Ви даруєте надію, лікуєте рани і відновлюєте втрачену віру. Нехай сьогоднішній день буде вам винятковим - днем, коли ви відчуєте всю повагу та вдячність, яку заслуговуєте. З Днем медичного працівника!

***

Вітаю зі святом усіх медиків! Бажаю вам, щоб ваш білий халат та запах ліків відлякував усі хвороби не лише від вас, а й від усіх ваших рідних та близьких. Будьте завжди здорові, радійте життю, і нехай приводів для радості буде безліч. Даруйте людям здоров'я, і нехай ваша доброта повертається до вас бурхливим потоком подяки. Успіхів у всьому, благополуччя у житті та довгих, довгих років професійної діяльності!

***

Те, що ви робите для людей, неможливо переоцінити. Тому що ви допомагаєте людям жити повноцінним життям і часто просто рятуєте життя! Вітаю вас з Днем медичного працівника та бажаю величезних успіхів у вашій шляхетній і такій необхідній праці. Бажаю вам поваги та кохання колег та пацієнтів, довгих та щасливих років життя, міцного здоров'я, душевного тепла та кохання! Нехай не охолонуть ваші серця, а завжди будуть співчутливими та гарячими!

Відео для привітання з Днем медичного працівника

Відео-листівка для поздоровлення з Днем медика