Як правильно вибрати гарний подарунок для рідних, друзів чи знайомих?

В нас часто  виникає це питання щоразу перед святами. Мабуть багатьом з нас дарували подарунки, які ми передаровували або які просто припадали пилом на полицях, щоб нікого не образити? Щоб і ви не подарувати черговий непотрібний подарунок, ми підібрали кілька порад.

Як вибрати подарунок, на що звернути увагу

 1. Звички та характер.

Перш ніж розпочати вибір подарунка, згадайте про звички людини, якому він призначений. Наприклад, якщо це домогосподарка, то швидше за все її порадують нові набори для кухні; якщо це людина спортивна, то можна подарувати фітнес браслет або нові кросівки. Залежно від характеру можна підібрати колір. Наприклад, активним більше підійдуть яскраві кольори – помаранчевий, червоний тощо; спокійним ближче нейтральні – сірий, бежевий, блакитний…

 1. Стать та вік.

Багато хто думає, що подарунок для жінки потрібно вибирати набагато ретельніше, ніж подарунок для чоловіків, так як вони байдужі до подарунків – це не так. Будь-який чоловік радіє подарунку або розчаровується у ньому. Тільки виявляє свої емоції стриманіше, ніж жінка. Як для жіночої, так і для чоловічої статі є одне правило: подарунок потрібно дарувати такий, яким користуватиметься лише він, а не вся родина. Наприклад, жінка не буде у захваті від подарунка на день народження у вигляді пилососу чи кухонного комбайна, а чоловік, який літає на відпочинок у теплі країни, спальному мішку чи наметі. І звичайно, подарунок молодій дівчині має відрізнятися від подарунка мамі чи бабусі. 

 1. Професія.

Подарунки професійного зростання дуже стимулюють людей. Тут можна відштовхуватися і від того, чим зараз користується людина, і що може підвищити її статус, або виділити серед колег. Це може бути сувенір на столі, дорога ручка для офісних працівників, так і новенький стетоскоп для лікаря.

 1. Хобі.

Безперечно, добрим подарунком буде той, який відноситься до захоплень людини. Якщо, наприклад, він захоплюється риболовлею, то можна подарувати вудку, якщо він колекціонер, то щось у його колекцію. В результаті такий подарунок підніме настрій та порадує винуватця урочистості.

 1. Оригінальність.

Не варто дарувати незрозумілі книги про здоров'я, як кинути палити або предмети декору, такі як статуетки або сувеніри, які просто припадатимуть пилом на полицях. Також фотографії в рамках не найоригінальніший подарунок. Оригінальність – значить банальність. Одне з найголовніших правил вибору цікавих подарунків, це той, який приноситиме радість довгий час.

 1. Події у житті.

У іменинника нещодавно народилася дитина? Підійде радіоняня чи манеж. Якщо недавно відгуляв новосілля, то найкращим подарунком буде предмети побуту, інструменти для ремонту, мікрохвильова піч, посуд. Буває й таке, що він нещодавно пережив важкий період у житті, можна подарувати щось веселе, що підніматиме йому настрій.

 1. Свято.

Звичайно, подарунок можна подарувати до певного свята, але не забувайте про оригінальність! Не потрібно дарувати шкарпетки або піну для гоління до Дня захисника, а також вази до 8 березня. Тому вибирати подарунок потрібно такий, на який від вас не чекають, якому здивуються і порадіють.

 1. Запитати безпосередньо

Можна спитати прямо у винуватця урочистості, що він хоче, проте тут є багато мінусів:

 1. По-перше, багато хто чекає не самі подарунки, а сюрпризи! Те, чому вони приємно здивуються та порадіють, не знаючи заздалегідь, що їм уже подарують.
 2. По-друге, це може викликати незручність у іменинника, т.к. він буде сподіватися, що ви знаєте його добре і розумієте, що йому потрібно. Можливо, саме від вас він і не очікує почути питання: Що тобі подарувати?
 3. По-третє, це ж питання може загнати в глухий кут і вас, якщо вартість бажаного подарунка буде набагато вищою за виділений бюджет. В цьому випадку може залишитися неприємний осад, який вам ні до чого.
 4. Гроші.

У нашому ритмі життя та його швидкості багато що змінюється. Місця роботи, коло спілкування, місце проживання. Люди часто переїжджають, змінюють коло спілкування, і якщо ви хочете, щоб пам'ять про вас залишилася, потрібно подарувати щось варте. До того ж не дарують гроші ще з однієї причини – щоб не образити людину. Гроші найчастіше означають, що вам було ліньки «запарюватися» з подарунком або просто не хотіли витрачати на цей час, адже простіше «відкупитися». Якщо це не весільний подарунок молодятам, то гроші краще не дарувати.

 1. Подарунки, які можна дарувати, але з обережністю

Дарувати одяг небезпечно, т.к. можете не вгадати зі смаком, модою чи розміром. Маленькі діти ніколи не оцінять найдорожчий костюм чи дизайнерську сукню. вони чекають на іграшки в подарунках і можуть сильно засмутитися, якщо замість ляльки або машинки буде крутий костюм з краваткою. Ніколи не даруйте подарунки на майбутнє, сподіваючись, що коли-небудь знадобляться. При подарунку побутової техніки потрібно заздалегідь дізнатися потрібні характеристики і розміри, раптом техніка не поміститися? Ніколи не передаруйте подарунки і не даруйте щось зі свого будинку.