Хто такий Іоанн Предтеча? Історія свята. Привітання з Усікновення голови Івана Хрестителя

Усікнення глави Іоанна Предтечі – свято, яке Православна Церква вшановує та святкує 11 вересня (29 серпня за старим стилем).

Іоанн Предтеча — найшановніший Православною церквою святий після Божої Матері. "Предтеча" дослівно означає "той, хто тече перед", "першопрохідник". Іоанн вважається великим пророком, який говорив людям про швидке пришестя у світ Месії – Ісуса Христа. Іоанн походив не просто зі знатної сім'ї: він поєднував у собі царське та священицьке походження. Його батько, священик Захарія, був із роду Аарона, брата пророка Мойсея; мати, праведна Єлизавета, походила з роду царя Давида. Народження Іоанна пов'язане з дивом: як і батьки Діви Марії, Єлизавета та Захарія постаріли бездітними. У євреїв вважалося, що безпліддя посилається парі за тяжкі гріхи, тому до такого подружжя ставилися в суспільстві з великою упередженням, нерідко обмежували їх у правах і засуджували. Батьки Іоанна важко переживали свою бездітність, тож коли Захарії з'явився архангел Гавриїл і сповістив про швидке народження сина, який стане великим пророком, той не повірив і в покарання був позбавлений Богом можливості говорити. Мова повернулася до нього лише у день народження дитини. Іоанн народився на півроку раніше Ісуса Христа. Під час знаменитого побиття немовлят, скоєного за наказом царя Ірода, солдати увірвалися до храму до Захарії просто під час богослужіння та вимагали віддати сина. Батько відмовився та був убитий. Дитину врятувала Єлизавета, яка втекла з нею до пустелі. У Євангелії не йдеться про дитячі роки і юність Івана, він постає в Писанні вже дорослою людиною, подвижником і аскетом, що живе в пустелі; Іоанн носив одяг із грубої верблюжої шкіри, харчувався сараною та медом диких бджіл, постійно перебував у молитві. У 30 років Іоанн Предтеча почав проповідувати та хрестити людей у ​​річці Йордан. Саме він хрестив Ісуса Христа. За це Івана називають ще Хрестителем.

Смерть Іоанна Хрестителя безпосередньо пов'язана з його проповідями: у народі його знали як безкомпромісного та суворого викривача гріховного життя, несправедливості та беззаконня. Іоанн закликав жити за заповідями Божими, розповідав про швидке пришестя Месії. Його критика стосувалася і царя Галілеї Ірода Антипи (сина Ірода Великого), який залишив законну дружину та співмешкав із дружиною свого брата Філіпа, Іродіадою. Ірод під її впливом ув'язнив Івана в в'язницю, але стратити не наважувався: він шанував його за пророка і боявся народного гніву. Іродіада ж зненавиділа Івана, але ніяк не могла домогтися його страти. Можливість випала на бенкеті на честь дня народження Ірода. Перед нетверезим царем та його високопоставленими гостями станцювала юна дочка Іродіади Соломія. Розпалений її відвертим танцем, цар у нагороду поклявся виконати будь-яке її бажання, навіть якщо це буде половина його царства. Соломія вийшла запитати поради у матері, і та наказала зажадати голову Іоанна Хрестителя на блюді. До Іоанна до в'язниці послали ката, який обезголовив святого. Соломія отримала голову на блюді, як і просила. Святом день мученицької кончини святого віруючі вважають тому, що після смерті він знайшов вічне життя і перейшов до Бога.

Вірші для привітання з Усікновенням глави Іоанна Предтечі

Водою він Ісуса охрестив,
І знав, що це Син від Бога,
У пустелі, як пустельник, довго жив,
Але скінчилась у в'язниці його дорога.

На догоду жінці скотилася голова,
Його вбила заздрощі короста,
Над ним ридала неба синява,
Іван Предтеча був святий апостол.

Так будемо також, як Іван, вірні,
І віддані для Божого служіння,
Добрі душею, а вірою сильні,
У сумний день його поминання.

***

Іоанн Предтеча
За віру православну
Боротьбу вів кріпко вічно,
Здійснював славні діяння.

І в день Усічення
Святого Глави Хрестителя
Добра, любові, терпіння
Тобі бажаю в житті я!

***

Бажаю в день усічення глави

Священного Предтечі Іоанна,

Здоров'я було щоб міцніше за скелю,

Що оберігає води океану!

 

Щоби сили доводилося, спрямовувати

Лише на справи хороші, добрі,

І став удачі промінець виконувати

Твої всі побажання будь-які.

***

На дзвіниці лунав гучний дзвін:

Іоанн Предтеча страчений Іродом був він,

Хреститель Господа - він обезголовлений став,

Через те, що віруючих у водах охрестив.

 

Його пророцтва Писання згадує,

Цей день пророку в пам'ять присвячує.

І всіх, хто прийняв Таїнство хрещення,

Я вітаю з Днем усікновення.

 

***

 

У цей день тихою молитвою
Неодмінно згадаємо ми
Те, що Іоанн Предтеча
Нині впав без голови.

Він завжди був міцний духом,
Хоч за віру і страждав.
Нехай тоді ходили чутки,
Що не той Бог створив нас.

Побажаю вам терпіння,
Щоб у вірі були ви,
І стоїчно зносили
Усі мінливості долі.

Привітання та побажання своїми словами в день Усікновення голови Івана Хрестителя

Нехай милосердям наповняться серця, щоб свічки в церквах тільки за здоров'я ставили, щоб зло викорінилося, а люди з душею завжди ставилися одне до одного. І нехай спокій знайде кожен, хто вірить і хто молиться! З усікновенням глави Іоанна Предтечі!

***

У День усічення голови Іоанна Предтечі побажаю впевнених сил і міцного здоров'я, благополуччя в будинку та тепла, невичерпної віри та благодаті, поваги та розуміння, світлої надії в душі. Бажаю, щоб у житті не було мук та прикростей.

***

У День Усікновення глави Іоанна Предтечі хочу побажати миру, добра і благополуччя. Бажаю жити по совісті. Бажаю вірити у краще. Бажаю ділитися з близькими надією, радістю та щастям. Нехай у житті буде менше труднощів та тривог. Хай буде більше світла та благодіяння.

***

У день усікновення голови Іоанна Предтечі побажаю жити без яблука розбрату та в постійному кругообігу щастя. Бажаю у важливій справі не втрачати свідомості та голови, бажаю на своєму шляху усувати будь-які перешкоди і неодмінно виправдовувати заповітні надії.

***

У день Усікновення глави Іоанна Предтечі хочу побажати сімейного достатку та блага, добрих вчинків та чуйності, щедрості душі та м'якості серця, великого щастя, подяки за все добре, міцної віри та любові, великих надій та удачі.

***

У свято Усікнення глави Іоанна Предтечі хочу побажати розважливості та рішучості у житті, благополуччя та світлих надій, милосердя та великодушності, добра та радості, успіху та любові, великого щастя та вірних рішень у будь-якому питанні.

***

У День усікновення глави Іоанна Предтечі я хочу побажати тобі бути людиною світлої думки, міцної віри, щирої любові, душевної простоти, внутрішньої краси, невтомної надії. Нехай у твоєму житті не буде втрат і тривог, нехай Іоанн Хреститель допомагає справлятися з будь-якою несправедливістю та складністю життя.