З Медовим Спасом (Першим Спасом, Маковія)

   14 серпня відзначається Медовий Спас.  У Медового Спаса кілька назв - Медове свято, Перший Спас, Маковій, Спас на Воді. Також на цей день припадає перший день Успенського посту. Зараз розберемося в цьому переплетенні традицій.
   Власне в церковному календарі не існує такого свята, як Медовий Спас. У цей день Православна церква вшановує пам'ять трьох святинь: Животворящого Хреста Господнього, образу Спасителя і ікони Володимирської Божої Матері.
   У дев'ятому столітті, після перемоги Константинополя над епідемією інфекційних захворювань, священнослужителі винесли частину хреста, на якому розіп'яли Христа, і дозволили народу поклонитися. І по сьогоднішній день в честь цього в храмах на утрені після великого славослів'я відбувається винос Хреста, щоб кожен бажаючий міг вклонитися Святому Хресту.
   Також в цей день Церква відзначає Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці. Воно було встановлено на честь знамень від цих ікон під час боїв святого князя Андрія Боголюбського з волзькими булгарами в 1164 році.
   У цей день згадують сімох братів-мучеників Маккавеїв з їх матір'ю Соломією. Звідси пішло ще одна назва свята - Маковий врятував або Маковей. Відомо, що в 166 році до н.е. династія Маккавеїв повстала проти указів, які забороняли єврейські релігійні практики. А на мовному рівні вийшло «зрощення» народного звичаю (з 14 серпня на полях починали збирати мак і пекти пироги з цією начинкою) і церковного свята.
  Чому Медовий Спас називають ще й «Спасом на воді»? Після хресного ходу відбувалися водосвяття на річках, день чистили старі і освячували нові колодязі, водойми і святі джерела. Люди купалися в освяченій воді, мили худоби.

Віршовані привітання з Медовим Спасом (Першим Спасом, Маковія)


Середина серпня, у нас Медовий Спас,

Зі святом медовим вітаю вас,

Хай буде життя солодким, радісним у вас,

Нехай подарує щастя вам Медовий Спас!

 

Нехай тече рікою в будинку смачний мед,

Нехай, в рот потрапляє і по вусах тече,

Веселою усмішкою, Медовий Спас зустрічайте,

Всією сім'єю і всією ріднею, свято відзначайте!

***

Спас Медовий, Маковей,

Дзвін церков лунає звідусіль,

На губах від меду солодкість,

На душі і в серці радість.

Перший Спас нехай принесе

Меду нам на цілий рік.

Всім бажаю я добра,

Життя без гріха і зла.

Спас нехай медом причащає,

На добро благословляє.

***

Нехай подарує Спас Медовий

Теплоту, любов, добро,

Нагородить сповна здоров'ям,

Дасть душевне тепло!

 

У будинку нехай затишок поселить,

Вогник в очах запалить,

процвітанням зігріє

І удачу принесе.

 

Щоб жити в злагоді з рідними,

Втілити в життя всі мрії,

А всі радощі прості

В радість перетворити!

***

Бажаю я в Медовий спас

Тобі енергії запас,

Достатку вдосталь, склад добра,

Щоб щасливо родина твоя жила.

 

Щастя липкого, як мед,

Здоров'я, щоб на кожен рік,

В дорозі - удачі, в будинку - дружби,

І грошенят на будь-які потреби.

Привітання у прозі з Медовим Спасом


Вітаю з чудовим православним святом - Медовим Спасом! Нехай життя буде солодким, як мед, а сім'я буде злагодженою і дружньою, немов бджоли в вулику. Нехай Спаситель допоможе подолати труднощі на шляху до щасливого і радісного життя. Нехай Ви і ваша сім'я будуть під покровом Господа і Богородиці!

***

Вітаю Вас з Медовим Спасом! Бажаю, щоб в житті було більше сонця, тепла і літо тривало довго-довго! Нехай Ваші запаси добре зберігаються, а достаток заповнюється медовою солодкістю! Здоров'я, терпіння, працьовитості, щирості і простоти. Нехай завжди буде благополуччя і розуміння у Вашому домі!

***

Бажаю, щоб твоє життя було таким же солодким, ароматним і п'янким, як запашний, золотистий мед. Бажаю, щоб щастя, гроші і удача липли до тебе так само, як липнуть бджілки на нектар. Нехай добробут оточує тебе з усіх боків, а успіх буде на всіх горизонтах. З Медовим Спасом!

***

Вітаю з Медовим Спасом! Нехай не закінчуються твої запаси любові і щастя, сонця і радості. Нехай буде тепло на душі і в домі. Нехай аромат яблук і меду наповнює серце добротою. Медової тобі солодощі у відносинах!