21 вересня православна церква відзначає Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії - важливе церковне свято, в православ'ї воно відноситься до числа дванадесятих і відзначається 21 вересня.

Свято встановлене Церквою в 4 столітті. Про обставини, пов'язані з цією подією, повідало нам Предання.

У невеликому галілейському місті Назареті жила стара подружня пара - Іоаким і Анна. Подружжя були праведні і благочестиві. Святе подружжя Іоаким і Анна довгий час були бездітні і журилися через те, що у них немає дітей. Одного разу Іоаким у велике свято приніс в Єрусалимський храм дари Господу Богу. Але священик не захотів прийняти дарів Іоакима, тому що він був бездітний, а діти вважалися благословенням Божим.

Тим часом дружина його, що бла тоді у будинку, теж почула, що первосвященик в храмі відмовився прийняти їх дари через бездітность. Вона дізналася також, що чоловік її, засмучений і плачучи, пішов в пустелю, і сама заплакала. Анна пішла в свій сад, сіла під лавровим деревом, зітхнула і, глянувши на небо повними сліз очима, помітила вгорі, на дереві, гніздо, в якому пищали маленькі пташенята. «Навіть птахи мають дітей, а у нас немає такої розради в старості», - подумала Анна.

Раптово їй з'явився ангел Господній. Він сказав: «Ти зачнеш і народиш Дочку, благословенну, вище всіх. Через Неї отримають благословення Боже і всі земні народи. Через Неї буде дано всім людям Порятунок. Ім'я Їй буде Марія ».

У той же самий час ангел з'явився в пустелі і Йоакима. Він сказав: «Іоаким! Бог почув твою молитву, і Він любить дарувати тобі Свою благодать. Твоя дружина Анна зачне, і породить тобі Дочку, яка буде радістю для всього світу. Ось тобі знак, що я говорю тобі правду: йди до храму до Єрусалиму, і там, біля Золотих воріт, знайдеш свою дружину Ганну, якій я сказав те ж саме ».

Здивований Іоаким, дюкуючи всім серцем Богу, з радістю поспішно відправився в Єрусалим, до храму. Там, як сказав йому ангел, він побачив Анну, що молиться Богу біля Золотих воріт, і розповів їй про ангела. Вона також розповіла чоловікові про все, що бачила і чула про народження Дочки. Помолившись Господу і поклонившись Йому в храмі, подружжя повернулося додому.

Через дев'ять місяців у Ганни народилася Дочка. Про різдво Її раділи небо і земля. З нагоди Її народження Іоаким приніс Богу великі дари і жертви, отримав благословення первосвященика, священиків і всіх людей за те, що удостоївся благословення Божого. Потім він влаштував у своєму будинку великий бенкет, і всі веселилися і славили Бога.

Свята Церква справедливо називає Іоакима і Анну Богоотцями, тому що від Пресвятої їх Дочки діви Марії народився Ісус Христос.

Католицька церква святкує Різдво Божої Матері 8 вересня.

Віршовані привітання з Різдвом Пресвятої Богородиці


З Різдвом Пресвятої Богородиці!

Нехай в душі розквітає добро,

Тільки щастям сердечко наповниться,

І загляне везіння в вікно!

 

Це свято несе нам натхнення,

Тільки радість і мир, і любов.

Нехай йде в небуття невезіння,

І приходить удача знову і знов!

 

***

 

З Різдвом Пресвятої Богородиці

Сьогодні вітаю тебе.

Хай буде здоров'я і сила,

Хай буде щаслива родина.

 

Береже нехай Цариця Небесна

Від бід і зневіри, від чвар.

Хай лиш світлом наповнений буде

Прекрасний, чудовий твій дім.

 

***

 

Різдво Пресвятої Богородиці,

Вітаю я зі святом вас!

Нехай завжди береже вас Марія,

Нехай рятує в негараздах не раз.

 

Нехай укриє від болю і горя

Материнським, затишним теплом,

Нехай наповнить любов'ю і радістю

Вашу душу і серце, і дім.

 

***

 

З Різдвом Пресвятої Богородиці,

Нехай вона буде вічно з тобою,

Нехай печаль і смуток сховаються,

А в душі запанує любов.

 

Нехай береже тебе Божа Матір,

І здоров'я завжди надає,

Нехай вкриє теплом благодаті,

Даруючи щасливе життя без турбот!

 

***

 

У Різдво Пресвятої Богородиці

У храмах сотні горять свічок,

І йдуть схилити коліна

Перед святою мільйони людей.

 

Богородиця Діва Марія,

Від біди нас украй, захисти.

Ти, що народила сина для Бога,

Нас, дітей твоїх грішних, прости.

 

Різдво Пресвятої Богородиці

Віру в душах нехай відродить,

Богоматері сила свята

На добро хай нас благословить.

 

***

 

З Різдвом Пресвятої Богородиці!

Я бажаю вам віри і сили,

Щоб любов зігрівала вам серце,

Щоб надії на краще були.

 

Хай береже вас завжди Богоматір

І стежкою життя веде,

Міцність духу, душевні сили

І в зневіру, і в щастя дає.

 

***

 

Я вітаю Вас з Різдвом

Богородиці Пречистої!

Нехай прагне щастя в дім

Разом з радістю іскристою.

 

Нехай здійсниться всі мрії,

І наділять душу світлом,

А на серці теплота

Зігріває, ніби літом!

Привітання в прозі з Різдвом Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії


З великим святом Вас! Нехай на благо і добро будуть всі Ваші справи. Нехай в Різдво Пресвятої Богородиці Вас оточує світло, яке вкаже вірний шлях для вирішення будь-яких завдань. Бажаю Вам найтепліших і мирних днів, в оточенні коханих і близьких людей. Сердечно вітаю!

***

Вітаю з Різдвом Пресвятої Богородиці. Бажаю впускати в своє серце тільки світлі почуття, бажаю берегти і себе, і сім'ю. Нехай Пресвята Богородиця вберігає тебе від заздрості і зради, нехай в житті твоєму буде щастя і радість. Бажаю доброго здоров'я і щирого взаємного кохання.

***

Нехай світлим буде серце і чиста душа. Нехай віра допоможе вам в житті. Бажаємо, щоб у вашій родині не було: ні хворого, ні голодного, ні сирого. Нехай Богородиця збереже вас від будь-якого лиха. Радістю прикрасьте свій будинок, терпінням облагородьте свої душі і любов'ю наповніть сенс вашого життя. З Різдвом Пресвятої Богородиці!

***

Вітаю з Різдвом Пресвятої Богородиці. Бажаю світлого і доброго шляху по життю, на якому ти будеш зустрічати тільки хороших людей, бажаю чистих і благих помислів душі, якими ти будеш робити своє життя щасливішим і радіснішим. Нехай кожен день приносить благодать і умиротворення, нехай Пресвята Богородиця захистить від лиха і бід.

***

Зі святом Різдва Пресвятої Богородиці вітаємо всіх християн! Нехай зійде на вас любов, щастя, добро і радість. Нехай Діва Марія допоможе у всіх починаннях, а серця будуть сповнені чистою вірою.

***

Відеопривітання з Різдвом Пресвятої Богородиці