Успіння Пресвятої Богородиці

   28 серпня православні відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Це одне з дванадцяти головних свят в православній церкві. Воно встановлене в пам'ять про закінчення земного життя Божої Матері. До нього християн веде двотижневий Успенський піст, який за суворістю можна порівняти з Великим постом.
   Свято Успіння Пресвятої Богородиці православні християни відзначають щороку в один і той же час - 28 серпня (новий стиль). А католики - 15 серпня, за старим стилем.
   Після Вознесіння Господнього Матір Божа залишилася під опікою апостола Іоанна Богослова, якому Ісус Христос заповів піклуватися про Неї, як про рідну матір.
   Для найближчих учнів Ісуса Христа і всіх віруючих Вона була втіхою і повчанням. Апостоли записували все, що Матір Божа розповідала про Своє життя і про життя Свого сина.
   Одного разу, коли Пресвята Марія молилася на Оливній горі, з'явився Їй архангел Гавриїл з райською фінікової гілкою в руках і приніс звістку, що через три дні закінчиться Її земне життя і Господь візьме Її до Себе. Матір Божа зраділа цій звістці: Вона зрозуміла, що зможе зустрітися з сином.
   Після смерті Матері Божої апостоли поховали Її тіло в Гефсиманії. На церемонії були присутні всі, крім апостола Фоми. На третій день, коли Фома прибув до Оливної гори, він побажав побачити Її труну. Його відкрили, але тіла Богородиці в ньому вже не було, там лежала тільки плащаниця.
   В цей же вечір Матір Божа з'явилася апостолам в оточенні ангелів і сказала: "Радійте! Я завжди з вами повсякденно аж і завжди буду вашою молитовницю перед Богом".
   Повна назва свята - Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.
   "Успіння" - це застаріле слово. У перекладі на сучасну мову означає "смерть".
  У цей день у православних храмах проходять святкові літургії. Віруючі несуть квіти до ікони із зображенням Богородиці і прикладаються до неї.
   Успіння Пресвятої Богородиці ознаменовує закінчення літньої збирання врожаю. У цей день прийнято ходити в храм і святити хліб. При цьому ні в якому разі не можна упускати на підлогу навіть крихту освяченого хліба.
   Раніше незаміжні дівчата з нетерпінням чекали свята, так як саме з цього дня було прийнято починати заручин, щоб восени зіграти весілля. Говорили, до кого не посватався, той всю зиму в дівках просидить.
   Вважається, що 28 серпня починається раннє бабине літо. Згідно приймете, яка погода стоїть на Успіння, така чекає нас і восени. Також, якщо в цей день - хороша погода, то зима буде тепла, а наступний рік - врожайним.

Віршовані привітання з Успінням Пресвятої БогородиціУ день Богородиці Успіння

Бажаємо Вам благословіння,

А також радості, везіння

І святкового настрою.

 

Щоб Діва Марія в усьому допомагала,

Від всіх невдач щоб оберігала.

З небес прихильно завжди б споглядала.

І щоб захворіти ніколи не давала.

***

Я вас зі святом великим,

Світлим вітаю.

У День Успіння Пресвятої Богородиці

Миру всім бажаю.

 

Нехай в серцях живе любов,

Радість і терпіння.

Щоб цінували кожну годину,

Кожну мить життя.

***

В Успіння Богородиці

Прийміть мої вітання,

Бажаю віри міцної,

Надії і смирення.

 

Нехай вас Богоматір

Від смутку зберігає,

А шлях до добра і світла

Нехай вам відкриває.

***

Богородиця свята,

Всіх від горя захисти

І, гріхи нам забуваючи,

Всі помилки прости.

 

Ось чудовий день Успіння

Я хочу вам побажати

Віри, щастя і прощення

І рідних оберігати!


***

Успіння Богородиці -

Сьогодні відзначаємо,

Добра, любові і радості

Ми від душі бажаємо!

 

Тепла і натхнення,

І віри і причастя,

І Господа великого

По життю вам участі!

 

Нехай збудуться бажання,

Молитви, благословіння,

Великі мрії,

Мощей святих світіння!

***

З Успінням Богородиці

Сердечно вітаю,

Добра і благополуччя

Вам від душі бажаю.

 

Нехай віра буде міцною,

Надія допомагає,

Любов в гарячому серці

Горить, не згасає.

 

Нехай вас Богородиця

Від болю захистить,

Від бід, образ, розпачу

Завжди нехай відгородить.

 

Привітання в прозі з Успінням Пресвятої Богородиці

З Успінням Пресвятої Богородиці! Нехай в будинку мир панує і благодать, рідні будуть щасливі і здорові, а Ангел Хранитель завжди доглядає і оберігає. Нехай на небі завжди горить зірочка, яка буде висвітлювати шлях і вести по життю тільки вірним курсом.

***

Вітаю зі святом Успіння Пресвятої Богородиці. Нехай буде добрим серце, щасливим - життя, щирою - посмішка, радісною - надія. Бажаю миру і благодаті, трепетною любові і міцної віри, самовідданості душі і чистоти думки.

***

Вітаю зі святом Успіння Пресвятої Богородиці. Бажаю миру, любові, добра, благодаті і щастя. Нехай Пресвята Богородиця допомагає у всіх добрих справах. Нехай твоє серце буде повно надій без розчарувань.

***

Нехай прекрасне православне свято, Успіння Пресвятої Богородиці, буде світлим і дивним. Нехай воно принесе щастя і благополуччя, нехай віщує любов і добробут. Нехай всі на Землі живуть у мирі та достатку!

Відеопривітання з Успінням Пресвятої Богородиці

Привітання у відео форматі з Успінням Пресвятої Богородиці